“Qenke si Veliaj, ndryshoni vetëm nga fytyra”, Rakipi kap “mat” Këlliçin: Kush janë oligarkët në Shqipëri?

Belind Këlliçi, ka qenë i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV, ku është pyetur nga gazetari Ylli Rakipi për oligarkët që mbajnë në pushtet Ramën dhe Veliajn. Këlliçi nuk tha emrin e asnjë oligarku, madje deklaroi se gazetari është “cinik” dhe “jashtë realitetit” që bën pyetje të tilla, pra që kërkon të dijë […]

Continue Reading

Çfarë ndodh nëse të vjen në zyrë Shkëlzeni dhe kërkon pallat? Rakipi pyet Këlliçin për “baballarët” në hije. Deputeti i PD “harron” kush e bën ligjin

Ylli Rakipi ka pyetur Belind Këlliçin, kandidat në primaret e PD për Tiranën, se ç’do të bëjë me “baballarët” në hije, pra Metën dhe Berishën, në rast se ai fiton. I ftuar në emsionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV, Këlliçi tha se në rast se fiton primaret dhe më pas mund Veliajn, kryetar do të […]

Continue Reading

“Dalin këto partiçka…”/ “Nisma Thurje” futet në garë për Tiranën, nuk përmbahet dot Belind Këlliçi

Belind Këlliçi, ka qenë i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ku foli për futjen në garën për Tiranën, të partisë “Nisma Thurje”. Këlliçi deklaroi se kjo nuk i shërben përpjekjes së opozitës për të mundur Erion Veliajn. Belind Këlliçi: Lajmi i fundit nga shoqëria civile, Nisma THurje ka deklaruar se do të ndxjerrë kandidat. Njërin […]

Continue Reading

“Çfarë ke bërë ti deri sot që shkove 35 vjeç, ke punuar dhe në Bashki. Apo mos ke fjetur dhe ti si Luli?”, Rakipi “vë me shpatulla pas murit” Belind Këlliçin: Unë në 2009 jam kthyer në Shqipëri…

Belind Këlliçi, kandidat në primaret e Partisë Demokratike në Tiranë, ka qenë i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV. Këlliçi ka folur për karrierën e tij që përfshin punën në FRPD, punën në Bashkinë e Tiranës, kur ajo drejtohej nga Lukzim Basha dhe zgjedhjen si deputet i PD. Ylli Rakipi: Çfarë ke bërë […]

Continue Reading

“E këpusim si plep i kalbur”, Sali Berisha me tone të forta drejt kryeministrit: Opozita do e këpusë në mes Ramën

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ashpërsuar tonet, teksa është pyetur nëse po krijon padashur perceptimin se kryeministri Edi Rama është “i pathyeshëm”. “Rama këputet në mes”, u shpreh Berisha duke e përsëritur disa herë. Gjatë intervistës në Euroneës, Berisha tha se arroganca e Ramës po e çon atë drejt përballjes me opozitën, e cila “do e […]

Continue Reading