Çfarë po paralajmërohet? Ilir Meta lëshon alarmin: Nesër…

Lajme

Opozita nesër do të zhvillojë një protestë para kryeministrisë. Kreu i partisë së lirisë, Ilir Meta bën thirrje për pjesëmarrje, duke argumentuar se qeveria e Edi Ramës, ka vrarë shpresën e shqiptarëve.

Shkak kryesor sipas vetë të anketuarve është keqqeverisja dhe vrasja e shpresës nga “Rilindja”. Është kjo arsyeja, konfliktet dhe përjashtimet e thella sociale, që po i detyrojnë shqiptarët të rrezikojnë edhe jetën e tyre duke kaluar La Manshin me gomone dhe aspak propaganda e gënjeshtërt e Edi Ramës se shqiptarët po ikin sepse sipas tij kjo ju pëlqen.

Ndaj nesër zëri i zemërimit mbarëpopullor do të buçasë në sheshet e Tiranës që Edi Rama ta dëgjojë qartë se ora e llogaridhënies për të po afron!”, shkruan Meta.