Darka e funditt e Xhesin dhe Silvën, analiza nëse hajduti Arbër Tivari ka qenë i dro,guar, arre,stohet në gjendje të rëndë tek Trauma

Lajme

Silva Gjergji nga Rubiku, shoqja e saj Roxhesa Klironomi banuese në lagjen nr. 5 Durrës dhe Arbër Tivari kanë darkuar mbrëmjen e së shtunës në Durrës, afër Currilave.

Kjo do të ishte darka e fundit për dy të rejat. Pasi kanë ngrënë darkë, tre të rinjtë janë nisur drejt Tiranës rreth orës 2 natës.

Arbër Tivari, një person problematik dhe me precedentë penal, ka qenë duke drejtuar automjetin tip Ford Ka me targë AA014ZE nga Durrësi në drejtim të Tiranës, kur ka dalë nga rruga duke marrë me vete edhe barrierën metalike anësore, e cila është palosur brenda në kabinë.

Si pasojë e këtij aks,identi kanë gjetur vdek,jen dy pasagjeret, Silva Gjergji dhe Roxhesa Klironomi, të cilat udhëtonin me të në të njëjtin mjet.

I riu që drejtonte automjetin është transportuar me urgjencë drejt Traumës, ku raportohet se ndodhet në gjendje të rëndë.

Policia i ka komunikuar masën e arrestit Arbër Tivarit, i cili është në gjendje shumë të rëndë.

Si dy viktimat dhe 26-vjeçari i plagosur do t’u nënshtrohen analizave dhe ekzaminimeve mjekoligjore për të zbuluar nëse kishin konsumuar alk,ool apo lëndë nar,kotike.