Deputeti opozitar kërkon llogari ndaj Ramës: Ku janë milionat e eurove të shpërdoruara me tendera dhe inceneratorët

Lajme

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili, ka reaguar ashpër ndaj sulmeve të fundit të kryeministrit Edi Rama drejtuar opozitës dhe mediave pas publikimit të fluturimeve me “charter” të botuara nga hakerat si dhe për vendosjen e fashës së energjisë 800kWh në 1 nëntor.

Vasili i konsideron “jashtëqitje propagandistike” sulmet e Ramës teksa shton se shqiptarët duhet t’i kërkojnë llogari për skandalet që kanë përfshirë qeverinë.

Në një postim në Facebook, Vasili thotë se Rama duhet të japë llogari për inceneratorët, milionat e eurove të vjedhura përmes energjisë elektrike si dhe qindra tendera rrugësh që bëhen më shtrenjtë se në Europë.

Postimi i plotë:

Kerkoni llogari dhe mos u merrni me jashtqitjet ditore te kryeministrit lapangjoz! Kryeministri eshte leshuar rrugeve dhe po leh me jarge neper goje duke vjelle gjithefare idiotesirash.

Qellimi eshte i qarte. Ai leshon jashteqitjet propagandistike, qe te gjithe te merren me vetem me to dhe te mos kerkojne llogari.

Ky lapangjoz duhet dhe do te pergjigjet dhe te jape llogari:

Per grabitjen e 430 milion euro me inceneratoret

Per miliarda euro te vjedhura e shperdoruara per energjine elektrike

Per qindra tendera rrugesh me gjashte deri dhjete here me shtrenjte se rruget ne europe.

Per qindra tendera sekrete, qe nuk kursyen te vidhnin edhe gjate pandemise.

Per vjedhjen edhe te bukes se jetimeve.

Per miliarda te vjedhura me koncesione e PPP.

Per rrogat me te ulta te arsimtareve e mjekeve ne Ballkan.

Per cmimin e naftes ku vjedhje e Bordit te Hajduteve eshte ne syte e te gjitheve.

Per cmimin e bukes, vajit, miellit etj ushqime te mbijeteses qe jane me te lartat ne Shqiperi.

Per falimentimin e Bashkive dhe kthimin e tyre ne bordero patronazhistesh parazite, qe nuk u ofrojne asgje qytetareve.

Per mijra shqiptare qe largohen dhe kalojne nga Franca ne Angli me mijra dhe mijra te tjere neper te gjithe Europen e boten.

Per krevatet dopio qe blihen per zyra e per miliona euro te tjera per luks e propagande te provuara me dokumente.

Per qindra hajdute kadastrash e hipotekash.

Per cuarjen e Shqiperise si vendi i dyte ne bote per korrupsjon.

Per futjen e Shqiperise ne listen e zeze te pastrimit te parave dhe kthimit te vendit ne lavatrive gjigande pastrimi parash.

Per kthimin e Shqiperise ne Kolumbine e Europes per trafikimin e droges.

Per miliarda euro te marra borxh per te shkaterruar ekonoomine e vendit e per cuar ne buze te gremines.

Per keto duhet dhe do te jape llogari deri ne nje lapangjozi.

Mos u merrni me jashtqitjet ditore te nje hajduti pa fre!

Kerkoni hesap per keto grabitje miliardere te tij, ndersa jashtqitjet lerjani ti pertype vete.