E fundit: Toka nuk ‘gjen’ qetësi! Dy tërmete të fuqishme lëkundin vendin shumë pranë…

Lajme

Italia prej dy ditësh duket se nuk po gjen qetësi.

Një ditë më parë u godit nga një tërmet i fortë me magnitudë 5.7, i cili u shoqërua me disa pas tërmete.

Ndërkohë që ditën e sotme kanë rënë dhe dy tërmete të tjerë sërish në zonën e Riminit, njëri me magnitudë 4.5 dhe tjetri me magnitudë 3.2.

Për fat të mirë deri më tani nuk ka pas asnjë të lend,uar por frika te kjo zonë sa vjen e bëhet më e madhe për ata njerëz që jetojnë dhe po frikësohen nga toka që nuk po gjënë qetësi.