“Ju heq kapelen!”, batuta e Ramës në Forumin e Paqes: Macron je shumë kurajoz! Tani e kuptoj pse Putin do të të përqafojë (VIDEO)

Lajme

Në Francë po mbahet sot forumi i Paqes.

Pjesë e Forumit është edhe kryeministri shqiptar Edi Rama, i cili ka marrë i pari fjalën pas hapjes së Forumit.

Kryeministri Rama nuk ka kursyer batutat, kur i tha presidentit francez Emmanuel Macron se është shumë kurajoz që vendos një afat kohor për organizmin e një forumi të tillë dhe se tashmë e kupton se përse presidenti rus Vladimr Putin dëshiron ta përqafojë.

“Së pari zoti president ju them që jeni shumë kurajoz të vini një afat kohor e të ftoni krerë shtetesh deri nga Amerikan Latine. Ju heq kapelen. Tani e kuptoj pse Putini tenton të të përqafojë”, tha Rama.