Lajmi Fundit: Tra Gjedi Nga Moti Ne Shqiperi/ Makina U Mor Nga Uji, Vd Esin Babë E Bir, Ndersa Vajza…

Lajme

Një ngjarje e rëndë është shënuar në ujërat e Përroit të Thate në Bogë. Një makinë në të cilën po udhëtonin babai dhe dy fëmijët është marrë nga uji.

Fatkeqësisht babi dhe djali kanë ndërruar jetë. Ndërsa vajza ka arritur të shpëtonte Pjetër Gjoka ishte drejtuesi i mjetit që mori uji përpara në afërsi të Bogës.

Në momentin që rrjedha e ujit ka marrë përpara automjetin që drejtohej nga shtetasi Pjeter Gjoka, rreth 50 vjeç, vajza ka mundur të dalë dhe është ndihmuar nga një banor i zonës. Vajza ndodhet jashtë rr zikut për jetën, ndërsa babanë e vajzës dhe vëllanë e saj i ka marrë rrjedhja e ujit” informoi policia e Shkodres

Pjetër Gjoka ishte drejtuesi i mjetit që mori uji përpara në afërsi të Bogës. Bogë është një fshat në ish-komunën e Shkrelit, në veri të Shqipërisë. Me reformën e qeverisjes vendore të vitit 2015 u bë pjesë e bashkisë Malësi e Madhe.

Në vendngjarje ndodhen polumbarët e RENEA-s, grupi i evakuim-shpëtimit, grupi alpin i FNSH Shkodër, emergjencat civile dhe shërbimet e Komisariatit të Policisë Malësi e Madhe, të cilët po punojnë për gjetjen e dy shtetasve (babë e bir).