Lajmii Fundit: E Rë Ndë Në Itali, Qëllohen Me Thi Kë Dhe Me Piistol Të Cifti Shqiptarë, Ishin Duke…

Lajme

ITALI- Një çift shqiptarësh janë gjetur të vra,rëë në banesën ku jetonin prej vitesh në Spinea të Italisë, në via Leopardi. Mediat italiane shkruajnë se trupat janë gjetur nga karabinierët pasi vajza

e gruas telefonoi autoritetet e shqetësuar duke u shprehur se nuk kishtë komunikuar dot me nënën e saj që nga pasditja e djeshme.

Fillimisht u mendua për një rast vr,sje-vetëvr,sjeje, por gjatë natës u zbulua se bëhej fjalë për vr,sje me thikë e pistoletë. Të dyja a,r,mët janë

gjetur në banesë. Autor dyshohet të jetë një shqiptar. Dyshimet deri më tani bien mbi ish-bashkëshortin e shqiptares.

Karabinierët kanë shkuar në shtëpinë e tij në Mira, por nuk e kanë gjetur aty. Hetuesit kanë nisur të marrin në pyetje persona që mund të kenë dijeni për ngjarjen. vazhdo më poshtë: