Na ka mbajtur të gjithëve të mbërthyer pas ekraniit! Feston ditëlindjen, e gjeni dot sa vjeç mbushi aktorja e madhe. Do habiteni sa shumë ka ndryshuar (FOTO)

Lajme

Ajo është padyshim një nga aktoret më fantastike që ka prodhuar kinematografia dhe teatri shqiptar. Ka lindur më 1948 dhe ka festuar ditëlindjen e saj të 74.

Po flasim për Pavlina Manin, aktorja qe për brezin pas ’90-ës mbahet mend per serialin e famshëm te filmit “Njerëz dhe fate”, ndërsa për artdashesit më të vjeter në moshë kujtohet veçanerisht për interpretimin e jashtëzakonshem në komedinë “Pallati 176”.

Në “Njerëz dhe fate” ishte roli i fundit i aktores Pavlina Mani, e cila pas mbarimit të xhirimeve të serialit u largua së bashku me familjen e saj drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Ajo jeton në Amerikë prej më shumë se 16 vitesh dhe pamja e saj ka ndryshuar jashtëzakonisht shumë.

Një vit më parë, aktojra humbi bashkëshortin e saj, dhe publiku shqiptar regjisorin e njohur, Pirro Mani.