Pë.rd.hunoi një 15-vjeçare, arrestohet 19-vjeçari nga…

Lajme

Policia ka arrestuar një 19-vjeçar nga Mallakastra me iniciale L. B.

Ky i fundit dyshohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me një 15-vjeçare.

Ngjarja sipas policisë ka ndodhur në qershor të vitit 2021.

Mallakastër

I shpallur në kërkim, pasi dyshohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me një 15-vjeçare, pa dëshirën e saj, lokalizohet dhe vihet në pranga.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Mallakastër, në vijim të punës për kapjen dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të personave të shpallur në kërkim, bazuar në inteligjencë informative, kapën dhe ndaluan shtetasin:

-L. B., 19 vjeç, banues në Mallakastër, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Fier, me vendimin e datës 05.04.2022, i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me dhunë me të mitur të moshës 14-18 vjeç”. 19-vjeçari, dyshohet se në qershor të vitit 2021, ka kryer marrëdhënie seksuale me një shtetase 15 vjeçe, pa dëshirën e saj.
Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.