Po punonte në një vilë, rrëzohet nga shkallët dhe ndërron jjetë punëtorii shqiptar në Itali

Lajme

Një ngjarje tragjike në vendin e punës ka ndodhur në komunën Montecatini Val di Cecina në qytetin e Pizës.

Një shqiptar i cili po punonte në një vilë është rrëzuar nga shkallët dhe ka ndërruar jetë.

Trupi i pajetë i shqiptarit u gjet në këmbët e një shkalle dhe karabinierët e kompanisë Volterra (Pisa) po operojnë në vend dhe po përpiqen të rindërtojnë dinamikën e ngjarjes.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Ponteginori, brenda pronës Mocajo, një rezidencë e shekullit të tetëmbëdhjetë e shndërruar në një hotel luksoz.