Rusia sulmon vendin e NATO-s, reagon kryeministri Rama

Lajme

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar pas rënies së dy raketave ruse në Poloni.

Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale, ai është drejtuar homologut të tij polak Mateusz Moraëiecki duke i thënë se Polonia ka mbështetjen e Shqipërisë.

“Mateusz Moraëiecki Shqipëria është seriozisht i shqetësuar për lajmet për shpërthimet në Poloni.

Ju keni solidaritetin dhe mbështetjen tonë të plotë”- shkruan ai në Twitter.