Së shpejti “priten kokat” e ambasadorëve/ Zbardhen detaje nga takimi Rama- Begaj

Lajme

Kryeministri Edi Rama, ka zbardhur detaje nga takimi 40 minutësh që ka pasur mëngjesin e sotëm me Presidentin Bajram Begaj.

Rama shkruan në rrjete sociale se kanë  diskutuar për një sërë çështjesh.

“Takimi i fillimvitit me kryetarin e shtetit për ta informuar mbi çështjet kryesore të këtij viti qeverisës, si edhe për të përgatitur mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare dhe ndryshimet e ambasadorëve në misionet tona diplomatike”, shkroi Rama.