Si Romeo E Xhuljeta, Djaloshi Shqiptar I Dha Fund Jetës Pasi Mendoi Se E Shoqa V,Diiq.

Lajme

BARI, ITALI – Personi që po shikoni në foto është Oltjon Sallaku, 21-vjeçari shqiptar që u akuzua se q,lloi me a,rmë zj,rri bashkëshorten e tij marokene, Lamia El Amri.

Ngjarja e rëndë ndodhi natën e të mërkurës 16 nëntor në Cassano delle Murge, në Bari të Italisë.
Viktima është 18 vjeçatrja Lamiaa El Amri, e lindur në Acquaviva delle Fonti, nga prindër nga Maroku.

Sallaku e q,lloi dhe pasi kujtoi se i kishte marrë jetën, u vetëv,ra duke q,lluar veten me a, rmë zjarri në kokë.

Por, Elambri mbijetoi dhe ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.
Çifti ishin prindër të një vajze 2-vjeçare, e cila në momentin e ngjarjes ndodhej në shtëpinë e gjyshes.
Ende nuk është zbardhur arsyeja që shkaktoi përplasjen tragjike mes çiftit.