Sulmet ndaj mediave, Andi Bushati ironizon Ramën: Duhet t’i falim gjithë rublat që kemi fituar në këto vite që të thotë të vërtetën vetëm njëherë

Lajme

Kryeministri Edi Rama ka hedhur sërish sulme ndaj mediave, ku thotë se lajmet për largimet e shqiptareve janë dezinformin dhe nxitje kundër qeverisë.

Analisti Andi Bushati në një reagim të shkurtur thotë se Ramës i është bërë makth transparenca dhe e vërteta dhe fshihet duke përgënjeshtruar abuzime të ndryshme.

Postimi i plotë:

Hahahaha, i eshte kthyer ne makth transparenca dhe e verteta. Serisht nuk thote dot diçka te sakte por fshihet duke pergenjeshtruar abuzime gjithfarellojshe.

Psh sa kane ikur nga Shqiperia gjate mandateve te tij? A jemi bere vendi me emigrimin me te madh ne rajon? Pse?

Duhet ti falim gjithe rublat qe kemi marre keto vite vetem te thote njehere te verteten.