Tra,Gje,Dia Në Italii, Që,Lloi Me A,Rm,Ë Zjarrii Gruan Dhe Më Pas Vetenn! Ja Kush Është Shqiptari Që Humbi Jetën!

Lajme

Një trgjedi ndodhi mbrëmjen e djeshme në Bari, Itali ku një shqiptar, Oltjon Sallaku q,lloi me a,rm,ë zj,rri gruan e tij, Lamia Elamri, 18-vjeç dhe më pas v,rau veten. Elamri aktualisht ndodhet në spital dhe është jashtë rrezikut për jetën

18-vjeçarja marokene u qllua me a,rm,ë zj,rri në gjoks dhe pas kryerjes së këtij krimi të rëndë, Sallaku qlloi më pas veten në kokë.

Sipas asaj që mësohet, tr,gjedia ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në rrugën “Martin Luther King” në Cassano delle Murge dhe mësohet se ka ardhur pas një konflikti mes tyre.

Në momentin e të shtënave, vajza e vogël, gati 2 vjeçe, ndodhej me gjyshen nga nëna. Oltjoni punonte si shtrues pllakash në Bari dhe cilësohet nga të gjithë si një djalë i mirë. Një mik i tij tregon se e ka takuar pak para kr,mit të rëndë dhe dukej i qetë, madje kanë bërë dhe shaka.

Çfarë ndodhi kur ai hyri në shtëpi? Dhe pse ai që përshkruhet si një djalë i mirë kishte një armë? Ka ende shumë pyetje që duhet të marrin përgjigje. Puna e hetuesve vijon për të kuptuar se çfarë ka ndodhur.