Udhëtimet e Ramës, Berisha publikon videon dhe sulmon kryeministrin: Hajgare e dheut!

Lajme

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha, ka ironizuar kryeministrin Edi Rama përmes një videoje në Tik-Tok, ku ky i fundit ka hedhur poshtë akuzat për 137 udhëtimet me charter.

“Hajgarja e dheut! Prisni kur të thotë se 137 udhëtimet me charter janë të Saliut!”, shkruan Berisha krahas videos.

Kujtojmë se pas daljes së të dhënave nga sistemi TIMS pas sulmit iranian mbi disa prej institucioneve shqiptare, ka rezultuar se Rama shumë prej udhëtimeve të tij i kishte kryer me charter.