VIDEO PREKËSE/ Momenti kur e moshuara largohet duke qarë nga azili ku u torturua

Lajme

Pamjet që po shikoni tregojnë momentin kur e moshuara nga Peja largohet nga azili ku sdhunohej. Pamjet janë publikuar nga Nacionale dhe e moshuara shihet me lot në sy. Pranë i qëndron vajza, që e puth në ballë.

E moshuara u dhunua në qendrën Orenda nga Aurona Pelaj dhe dy kujdestare të tjera. Një e katër filmonte.

Pamjet bënë xhiron e rrjetit dhe kanë ngallur shumë reagime, ndërkohë Policia e Kosovës ka njoftuar se Pelaj dhe dy të tjera janë vënë në pranga. E katërta po hetohet.